درباره ما

امروزه استفاده از بتن های سبک بعنوان مواد مهندسی جدید (New Engineered Materials) در ساخت و ساز های نوین جهانی جایگاه ویژه ای را بخود اختصاص داده است و کاربرد آن روز بروز در حال گسترش می باشد.

          مهمترین خواص مهندسی این نوع از بتن ها عایق بندی عالی حرارتی و صوتی آنها می باشد. بعلاوه اینکه وزن کمتر، قابلیت برش و سرعت و سهولت اجرا نیز از جمله آیتم های مهم تلقی می شوند. بتن های سبک سلولی (CLC) با ایجاد سلول ها یا حفرات گاز به شکل کروی و یا شبه کروی در بتن تولید می شوند. تولید این بتن های سبک با تکنولوژی های گوناگون و در 2 نوع اصلی فوم بتن (بتن کفی) و گاز بتن (بتن اتوکلاوی، AAC) صورت می گیرد. اگرچه امروزه تفکیک این دو نیز به سادگی میسر نیست زیرا تکنولوژی های مشترک دیگری مانند بتن های گازی بدون اتوکلاو (NAAC) و یا فوم بتن با اتوکلاو (AFC) نیز در حال توسعه و تکامل می باشند. با توجه به نو بودن این فناوری ها و چالش های پیش رو این انجمن در نظر دارد تا بر مبنای همکاری و همیاری تمامی علاقمندان در بخش های تئوری و عملی نسبت به حل مشکلات و موانع اقدام نماید. چشم انداز موجود متکی بر آخرین تحقیقات جهانی حاکی از پتانسیل بالای این نوع از بتن های سبک برای گسترش و توسعه کمی و کیفی می باشد.«دریافت شماره همراه شما برای ارسال پیامک اخبار»
در این بخش آخرین اخبار مرتبط با اهداف انجمن آورده شده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر راجع به هر خبر بر روی عنوان مربوطه کلیک کنید. همچنین از تمامی همکاران دعوت می شود اخبار مورد نظر خود را جهت درج در این محل به ایمیل انجمن و یا به شماره سامانه پیام کوتاه 25 50 13 98 65 1000 ارسال نمایند.

نظرات شمااولین کاتالوگ گروهی انجمن (pdf)(CLC) جدید: استاندارد ملی بلوک بتنی سبک سلولی


خوشبختانه با تدوین اولین استاندارد ملی بلوک های سبک فوم بتن با شماره 504 14 در شهریور ماه سال 1391 گام بلندی در راستای ایجاد انسجام و افزایش کیفیت برای این بتن ها برداشته شده است. بر این اساس هیئت مدیره انجمن توصیه مؤکد برای تسریع در جهت اخذ این استاندارد توسط واحد های تولیدی این محصول را دارد. در این راستا مقدمات و هماهنگی های لازم صورت گرفته است لذا جهت تشکیل پرونده و آغاز مراحل اخذ استاندارد با دفتر انجمن تماس حاصل فرمائید.


پرسش و پاسخ در مورد مسائل فنی انواع بتن های سبک سلولیلطفاً با نظرات سازنده خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری دهید

(ارسال مستقیم به هیئت مدیره)